Férfi Szandálok és papucsok - bőr
Kényelmes papucs - konyakbarna
Hétköznapi papucs - fekete
A szandálok a civilizáció kezdete óta szépítik a lábakat.
A szandálok eredete a történelem előtti időkre nyúlik vissza, és a civilizáció kezdete óta szépítik a lábakat. Ezt a fajta lábbelit, bármennyire is kezdetleges, már évezredekkel ezelőtt is viselték a civilizációk, amit az ősi temetkezési helyekről származó leletek is bizonyítanak. Még az ókori Egyiptomban, a Föld egyik legrégebbi civilizációjának hazájában is találtak múmiákat, akiket több pár szandállal és papuccsal temettek el. Ez nem véletlen. Az ókori egyiptomiak hittek abban, hogy az élet nem ér véget az ember halálával. Éppen ellenkezőleg, elkezdődött. Ezért az ókori egyiptomiak sírjaikban mindent tartottak, amire az új életükben szükségük lehetett. És szandál nélkül, ami a nemes egyiptomiakat illeti, ez nem működött. Az egyiptomiak pálmalevélből és papiruszból készítették a szandáljukat. Ezek néha megfigyelhetők az egyiptomi szobrok lábán és domborműveken. Az úgynevezett szandálhordozók szerepét is megtalálhatjuk. Hérodotosz szerint a papiruszból készült szandálok az egyiptomi papok előírt és jellegzetes öltözetének részét képezték.
Az ókori Görögországban a szandál volt a nők legelterjedtebb lábbelije. Míg a nők idejük nagy részét otthon töltötték, a szandál nagyon kényelmes otthoni lábbeli lett. A görög szandálok számos pánttal rendelkeztek, amelyekkel biztonságosan rögzültek a lábhoz. A szandálok teteje általában színes bőrből volt. A talp szarvasmarhabőrből készült, még jobb minőségű, több rétegből álló. Az ókori Rómában a lakosok csizmáikat és szandáljaikat díszes mintákkal díszítették.
A görögök voltak azok, akik leginkább birtokba vették a szandálokat. A szandál szó görög eredetű - σάνδαλον : sándalon.
Az ókori levantei szandálok ("bibliai szandálok") feldolgozatlan bőrből és száraz fűből készültek, és egyszerű, olcsó anyagokból készült zsinórokkal vagy kötelekkel voltak ellátva. Bár néha arany- vagy ezüstgyöngyöket, sőt drágaköveket is adtak hozzá.
Európában létezik egy 1500 évvel ezelőtti, papiruszlevélből készült történelmi szandál. Bár ez a többé-kevésbé különböző anyagokból készült flip-flopok korai változata volt.
Kényelem és könnyedség mindenek előtt
A szandálok az első használatuk óta számos tervezési és anyagbeli változáson mentek keresztül, azonban még mindig megvan az a tulajdonságuk, amit az ember elvár ettől a lábbelitípustól - úgy tervezték őket, hogy kényelmesek legyenek, és ne okozzanak bántalmat viselőjüknek. Ellenkező esetben nem megfelelően választották ki őket. Bár a szandálok nagyrészt felfedik a lábat, nagyon fontos, hogy a lábbeli azon részei, amelyek a lábhoz rögzülnek, szilárdak legyenek, hogy ne veszélyeztessék a lépéseket. A szandálokat helyesen kell felpróbálni, és szilárdan kell tartani a lábujjakat, a lábfejet és a bokát. A lábak nem mozoghatnak a szandálban, hogy ne csússzanak ki belőle. Csak rajtad múlik, hogy a szandálok kialakítását illetően mennyi "szabadságot" érdemel a lábad. A szakértők szerint azok a szandálok, amelyekben a lábad túl sokat mozog, nem megfelelőek. Érdemes azonban egy fél számmal nagyobb modellt próbálni, mint amekkorát általában viselsz. A lábfejnek illeszkednie kell a talphoz (nem szabad kilógnia vagy túl nagy helyet hagynia), amikor egyenesen állsz.
A szandál, mint a világegyetem központja
A nőknek a szandál a kedvenc lábbelijük minden évben, azonban nem szabad megfeledkeznünk a férfiakról sem. Vannak olyan pillanatok, amikor a férfiak kényelmesnek, stílusosnak és modernnek akarják érezni magukat. A nők színek, sarok, platform, talp, kerek orrú, zárt orrú stb. szerint választanak. A férfiak pragmatikusabbak. Stílusos szín, fenntartható anyag, gyors rögzítés (kapocs) és időtlenség. A szandálok alkalmi cipők, ahol csak egy dolgot lehet elrontani. A zoknival való viselésüket. Kerüljük el az ilyen modern baklövéseket még a nyaralási szezonban is!